Állásazonosító: 130345_EN_2

DB2 Mainframe Administrator

Helyszín:
Budapest

Feladatok

A Deutsche Telekom IT Solultion új kollégát keres Mainframe csapatunkhoz a vállalati nagyszámítógépes DB2 környezet zOS platformon történő kezeléséhez. A jelölt felelőssége magában foglalja a DB2 szoftver támogatási feladatait, a szoftverek megvalósítására és frissítésére irányuló projektek végrehajtását, valamint az ügyeleti támogatást a csapaton belül.

  • Adattárházak és kapcsolódó alkalmazások adatbázis oldali (DB2) üzemeltetése, hangolása, módosítása és telepítése teszt és éles környezetben
  • DB2 adatbázisok monitorozása, üzemeltetése, installációja és upgrade-je
  • Adatbázisok készítése, frissítése, migrálása
  • Adatbázisok teljesítményének monitorozása és optimalizálsa
  • Adatbázisok magas rendelkezésre állásának biztosítása
  • Proaktív üzemeltetési feladatok (mentés, monitorozások kialakítása)
  • Üzemeltetési tesztelésben részvétel
  • Kapcsolódó alkalmazások 2nd /3rd level technikai támogatás
  • Ticketadminisztráció és dokumentációkezelés ITIL alapján
  • Komplex problémamegoldás: root cause analízis
  • Processzek betartatása
  • Incident/Problem/Change/Configuration menedzsment
  • Aktív részvétel napi/heti ügyfélmegbeszéléseken
  • Új funkciók és/vagy hibajavítások (bugfix) ellenőrzése, tesztelése
  • Frissítésekkel (releasekkel) kapcsolatos koordináció az érintett szakterületekkel
  • Új frissítések (releasek) előkészítése, telepítése és tesztelése
  • Tranzíciókban való részvétel és dokumentációk kezelése
  • Új toolok és technológiák elsajátítása, használata

Elvárások

  • Mainframe DB2 ismeret és tapasztalat
  • Mainframe DB2/SQL technikai hibaelhárításban tapasztalat
  • Minimum 2-3 év releváns szakmai tapasztalat
  • Aktív német és/vagy angol nyelvismeret
  • IBM mainframe alapismeret
  • Ügyfélorientált hozzáállás
  • Önálló  munkavégzés
  • Jó problémamegoldó képesség
  • Rugalmas hozzáállás

Előnyök

  • Főiskolai vagy szakirányú végzettség
  • ITIL, agilis módszertan gyakorlati ismerete
  • IBM mainframe utility, JCL ismeret
  • COBOL programozási alapismeret
  • CICS alapismeret

Amit kínálunk

  • Új kollégáinkra első munkanapjuktól kezdve teljes körű munkahelyi élet-és balesetbiztosítást kötünk
  • Akár az első munkanapon igényelhető az AYCM sportpass, amely ingyenesen, havi 8 alkalommal biztosít munkavállalóink számára sportolási lehetőséget
  • A próbaidő után új belépőink jogosultak a Cafeteriára, melynek éves keretösszege bruttó 270 000 Ft (ennek éves keretösszege 3 és 5 év után növekszik)
  • A fentieken kívül, pozíciótól függően éves/negyedéves jutalom kerül kifizetésre, továbbá kollégáink projektteljesítési bónuszokban is részesülhetnek
  • Cégünk nagy hangsúlyt fektet a fejlődésre, így minden kollégánknak lehetősége nyílik arra, hogy a legkülönbözőbb tréningeken és képzéseken vegyen részt (vezetői képzések, hard- és soft skill tréningek, nyelvi képzések)
  • Szívesen látjuk minden kollégánkat a vállalati, ágazati és csoportszintű rendezvényeinken (csapatépítők, workshopok, DT-ITS pub, évzáró karácsonyi rendezvény)

Kapcsolat

Can we help you?

E-Mail: myhr_recruitment@telekom.com

Ez is érdekelhet:

Rólunk

Present in the market under the Deutsche Telekom IT Solutions brand name, IT-Services Hungary (ITSH) is a subsidiary of the Deutsche Telekom Group and is the largest ICT employer in Hungary. Established in 2006, the company provides a wide portfolio of IT and telecommunications services with more than 4500 employees. ITSH was awarded with the Best in Educational Cooperation prize by HIPA in 2019, acknowledged as one of the most attractive workplaces by PwC Hungary’s independent survey and rewarded with the title of the Most Ethical Multinational Company in 2019. The company continuously develops its four sites in Budapest, Debrecen, Pécs and Szeged and is looking for skilled IT professionals to join its team.

Munkavégzés helye

Kapcsolat

További információk

Adatvédelem