120 önkéntessel az állatok és a természet védelmében
2023 őszén ismét önkéntes napra invitáltuk a kollégákat, ezúttal minden telephelyen külön programokat szerveztünk az állatok és a természet védelmére fókuszálva. Bár az időjárás nem mindig kedvezett és több helyen el kellett halasztani a programokat, mégis több mint 120 kollégánk vett részt az eseményeken.
Zöld programok
Budapesti kollégáink számára egy különleges programot szerveztünk az Erdőmentők segítségével a Hármashatár hegyen, 40 önkéntes segítségével összesen 80 peleodút szerelt össze, melyből 60 rögtön kihelyezésre is került. Magyarországon 3 pelefaj él, mindegyike védett és veszélyeztetett, melynek oka, hogy a tudatos erdőgazdálkodás eredményeképp csökkent azon természetes odúk mennyisége (pl.: korhadt fákban), mely a pelék számára búvóhelyet és biztonságos utódnevelési lehetőséget biztosít. Ezek pótlására készülnek a speciális peleodúk, melyeket az összeszerelést követően az önkéntesek a megfelelő környezetbe (bokros, védett helyen) helyeztek ki és dokumentációt is készítettek róla, hogy az Országos pelevédelmi program keretében nyomon követhessék a helyi peleállományt.
Debrecenben kollégáink a nagyerdei védett természeti területen végeztek fatelepítési munkákat. Facsemeték telepítését kizárólag az első fagyok beköszönte után lehet végezni, így az önkéntes programra is csak decemberben kerülhetett sor, önkénteseinknek azonban a hideg idő sem vette kedvét és néhány óra leforgása alatt 600 kocsányos tölgy fácskát ültettek el. A debreceni Nagyerdő legfőbb problémája a szárazodás, az idős tölgyesek leromlása, az invazív és tájidegen özönfajok jelenléte és az illegális hulladéklerakás. A programot a Nyírerdő Zrt. közreműködésével szerveztük, akik évente 140 hektáron végeznek erdőfelújítást a területen.
Pécsett önkénteseink a Zsolnay Negyed szomszédságában lévő Balokány Liget őszi növénytelepítési munkálataiban vettek részt. A civil összefogással évről évre szépülő közpark rengeteg közösségi és kulturális esemény helyszíne. Bár az időjárás miatt itt is halasztani kellett a programot, s még aznapra is jutott eső, kollégáink így is kivették részüket az őszi munkálatokból.
Önkéntesek az állatmenhelyeken
Budapest legnagyobb állatotthonába, a Noé állatotthonba 50 kollégánk látogatott el, hogy segédkezzenek a tereprendezésben és takarításban, de jutott még festés és ételválogatás is feladatul. A 8 hektáros területen nem csupán a házikedvencek mentését látják el, gondoskodnak lámáról, borzokról, pónikról, rókákról és még sorolhatnánk.
Szegeden a Tappancs Alapítványhoz látogatott el egy kisebb csapat önkéntes, s bár aznap esett, a munkákat ugyanolyan lelkesedéssel végezték kollégáink. Elsősorban a takarítási feladatok várták őket, de a kemény munka után belefért a napba a kutyasétáltatás is, valamint az ott dolgozók.
Minden telephelyen a programokat kiegészítő adománygyűjtést is szerveztünk az állatmenhelyek számára, a tárgyi adományokat az önkéntesek magukkal is vitték. Az időjárás miatt Pécsett a Misina Alapítványnál tervezett program tavaszra lett halasztva.
További hírek
HUNAUG meetup: OpenAI és Azure AI megoldások demókkal – Szint: 200
☁️ Szeptember 12-én egy online meetup keretében kiderül, hogy hogyan tudunk futtatni előre betanított Azure AI modelleket a saját számítógépünkön, hogy védjük az érzékeny céges adatainkat, illetve ha valaki mégis maradna a felhős AI megoldás mellett, megmutatják, hogy...
Mire jó egy növényfelismerő alkalmazás fejlesztése?
A technológia és a természet találkozása izgalmas lehetőségeket kínál, amire Kukucska Feranc és a csapata által fejlesztett növényfelismerő alkalmazás is kiváló példa, amely szintén a Cloud Hub Use Case Contestre készült. Ez a projekt jól illusztrálja, hogyan...
Mire jó egy real-time fordító? Íme az 5 legfontosabb tanulság!
A Cloud Hub Use Case Contest első díját elnyerő AI Fordító tökéletes példája annak, hogy az AI-alapú fordítószoftverek milyen potenciállal rendelkeznek különböző üzleti területeken. Öt pontban összefoglaltuk, hogy mik a legfontosabb tanulságok, amikor erről a...