Állásazonosító: 116553_EN_2

Senior Billing and Procurement Process Designer/Engineer for Sotfware Defined E2E project

Helyszín:
Szeged

Feladatok

We are seeking motivated, entrepreneurial minded experts to join us in shaping future connectivity!

10 facts about our project:
    1. Zero Touch, End-to-End Automation and Assurance of physical & virtual infrastructure
    2. Independent from orchestration layer to cross network technology
    3. COTS: Compute, Storage & Tooling – model driven OSS
    4. Multi: Vendors, Tenancy, Sites and Production support
    5. Less interfaces & simplified architecture – cloud first
    6. Qualified for a common DTAG Telco Cloud Platform
    7. Full-lifecycle management & service monitoring
    8. Software Defined Programmable Infrastructure
    9. Open, modular, API-driven and secure
    10. Flexible & Scalable

Your tasks:

  • Design and elaborate end-to-end business processes
  • Create and document high- and low-level process documentation
  • Explore and handle dependencies to other functions and teams
  • Prepare and execute functional testing

Elvárások

  • Knowledge of billing and procurement business processes
  • Knowledge of ITIL and ETOM process framework and recommendations
  • Proficient in design tools
  • Familiar with agile tools (Confluence, Jira, etc.)
  • Fluent in English
  • Hands-on experience working in agile organizations and/or projects

Advantages:

  • Knowledge of TC specific business processes with relevant experience
  • Familiar with ServiceNow solutions
  • Familiar with MetroEthernet Forum recommendations
  • Business process modelling
  • German language knowledge

Personality:

  • Be creative & simplify
  • Exceed your expectations
  • Agree on the highest standard
  • Think big
  • Deliver results
  • Learn & be curious
  • Customer centricity

Amit kínálunk

  • Új kollégáinkra első munkanapjuktól kezdve teljes körű munkahelyi élet-és balesetbiztosítást kötünk
  • Akár az első munkanapon igényelhető az AYCM kártya, amely ingyenesen, havi 8 alkalommal biztosít munkavállalóink számára sportolási lehetőséget
  • A próbaidő után új belépőink jogosultak a Cafeteriára, melynek éves keretösszege bruttó 270 000 Ft (ennek éves keretösszege 3 és 5 év után növekszik)
  • A fentieken kívül, pozíciótól függően éves/negyedéves jutalom kerül kifizetésre, továbbá kollégáink projektteljesítési bónuszokban is részesülhetnek
  • Cégünk nagy hangsúlyt fektet a fejlődésre, így minden kollégánknak lehetősége nyílik arra, hogy a legkülönbözőbb tréningeken és képzéseken vegyen részt (vezetői képzések, hard- és soft skill tréningek, nyelvi képzések)
  • Szívesen látjuk minden kollégánkat a vállalati, ágazati és csoportszintű rendezvényeinken (csapatépítők, workshopok, ITSH pub, évzáró karácsonyi rendezvény)

Kapcsolat

Can we help you?

E-Mail: myhr_recruitment@telekom.com

Ez is érdekelhet:

Rólunk

IT Services Hungary is Hungary’s largest ICT employer and the Hungarian affiliate of T-Systems International. As a critical link in the international production chain of T-Systems, IT Services Hungary is the most dynamically developing IT service centre in Hungary. It has won the ‘Investor of the Year’ award twice, in 2008 and in 2015. From among the wide range of IT and telecommunications consulting services, the company focuses on the innovation, management and outsourcing of IT solutions, as well as development and systems integration. The company is constantly developing its sites in Budapest, Debrecen, Pécs and Szeged, and welcomes applications from career-starter and experienced IT specialists.

Munkavégzés helye

Kapcsolat

További információk

Adatvédelem